Buďte manažérom predaja

V manažmente predaja platí pravidlo:
Na to, aby predajné výsledky vašej firmy boli slabé, musí existovať vo vašej firme niekto, kto dovolí, aby tieto výsledky slabé boli. 

Že to nie je možné? Rozhliadnite sa.

Ak má firma šéfa predaja, ktorý je vo firme len preto, aby mohol „byť“ v práci, žiadne zvláštne zlepšenie predajných výsledkov očakávať nemôže. Takýto človek predaj neriadi. Na predaj, predajcov a predajné výsledky sa len prizerá, aj to len občas. Manažment predaja len predstiera. Predaj sa riadi bez neho a sám.

Ani šéf predaja, ktorý je vo firme odhodlaný “robiť“, nemusí znamenať pre zlepšenie predajných výsledkov veľkú istotu. Dá sa naozaj obdivovať čoho všetkého sa tento človek chopí a čo všetko je schopní robiť. Bez systému a zámeru pohnúť predajnými výsledkami. Vie sa natoľko zaneprázdniť, že nemá čas predaj ani riadiť, ani zlepšovať, ani doviesť k stanovenému cieľu.

Na poste šéfa predaja sú aj ľudia, ktorí potvrdzujú pravidlo: Na to, aby sa predajné výsledky vašej firmy zlepšili, musí existovať vo vašej firme niekto, kto ich zlepšiť má, chce a vytrvalo zlepšuje. Títo ľudia sú v práci preto, aby robili iba to, čo vytvára očakávané výsledky. Sústreďujú sa na svoju najhlavnejšiu úlohu. Tou je splnenie a prekročenie stanoveného plánu predaja, prostredníctvom svojho predajného tímu.

Praktický tip
Ak ste obchodným riaditeľom, buďte obchodným riaditeľom. Upriamte svoju pozornosť na výsledky každého vášho predajcu, ako aj celej skupiny. Každý deň vyhodnocujte, plánujte a burcujte. Bez vášho riadenia a odhodlania uspieť sa predaj vo vašej firme dlhodobo nezlepší.  Ani predajcovia, ani prostredie nie sú skutočnou príčinou predajného (ne)úspechu vašej firmy/predajne. Ryba vždy smrdí od hlavy. Prestaňte s prácou a myšlienkami, ktoré vás odvádzajú od plnenia vašej najhlavnejšej úlohy.

Ak potrebujete pomôcť, spojte sa s nami ešte dnes. Ukážeme vám spôsob, ako dá zvýšiť výkonnosť predajného tímu, zlepšiť systém aj výsledky jeho práce.

S pozdravom
Ivan Kostolný

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *